UVR1J102MHD1CA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVR1J102MHD1CA
JLCPCB Part #
C1590245
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1.3A@120Hz 1000uF 16mm 2000hrs@85℃ 63V 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS