UVR1C472MHD
MFR.Part #
UVR1C472MHD
JLCPCB Part #
C1580297
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 16mm 2.415A@10kHz 2000hrs@85℃ 25mm 4700uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS