UUN1J331MNQ6MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUN1J331MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2166926
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 330uF 590mA@120Hz 63V ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS