UUJ1C102MNQ6ZD
MFR.Part #
UUJ1C102MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1600688
Package
SMD,D12.5xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 16V 22.5mm 5000hrs@105℃ 630mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS