URS2C101MHD1TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
URS2C101MHD1TN
JLCPCB Part #
C1590231
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 100uF 160V 18mm 2000hrs@85℃ 590mA@120Hz 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS