UPW2C101MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPW2C101MHD
JLCPCB Part #
C1669409
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 160V 16mm 25mm 330mA@120Hz 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS