UPW1C471MPD1TD
MFR.Part #
UPW1C471MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588597
Package
Plugin,D10xL12.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12.5mm 16V 470uF 5000hrs@105℃ 570mA@120Hz 5mm 90mΩ ±20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS