UPW1A103MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPW1A103MHD
JLCPCB Part #
C1590485
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10000uF 10V 15mΩ 18mm 3.128A@120Hz 35.5mm 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS