UPV1H270MGD1TD
MFR.Part #
UPV1H270MGD1TD
JLCPCB Part #
C1585222
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 2.5mm 27uF 5000hrs@105℃ 50V 6.3mm 740mΩ ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS