UPT2G270MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPT2G270MHD
JLCPCB Part #
C1587886
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-25℃~+105℃ 12.5mm 240mA@120Hz 25mm 27uF 400V 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS