UPJ1J471MHD6TN
MFR.Part #
UPJ1J471MHD6TN
JLCPCB Part #
C1589378
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 16mm 25mm 470uF 5000hrs@105℃ 63V 63mΩ 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS