UPA0J562MHD6TN
MFR.Part #
UPA0J562MHD6TN
JLCPCB Part #
C1589396
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 2.33A@100kHz 20mm 5000hrs@105℃ 5600uF 6.3V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS