UKZ1H330MPM
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKZ1H330MPM
JLCPCB Part #
C1669276
Package
Plugin,D10xL12.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10mm 12.5mm 33uF 50V 5mm ±20% 插件,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS