UKT0J330MDD
MFR.Part #
UKT0J330MDD
JLCPCB Part #
C1590550
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 110mA@10kHz 11mm 2mm 33uF 5mm 6.3V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS