UKT0J221MED1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKT0J221MED1TA
JLCPCB Part #
C1592856
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 160mA@120Hz 2.5mm 220uF 6.3V 6.3mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS