UHW1K471MHD6
MFR.Part #
UHW1K471MHD6
JLCPCB Part #
C1590268
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16mm 20mm 470uF 50mΩ 7.5mm 80V 975mA@120Hz ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS