LNR2C153MSE
MFR.Part #
LNR2C153MSE
JLCPCB Part #
C1590865
Package
Plugin
Description
-25℃~+85℃ 103mm 12A@120Hz 15000uF 160V 31.8mm 5000hrs@85℃ ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS