PTVS36VS1UR,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS36VS1UR,115
JLCPCB Part #
C171823
Package
SOD-123W
Description
1 1nA 36V 400W@10/1000us 42.1V 58.1V 6.9A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-123W ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS