PTVS18VU1UPA
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS18VU1UPA
JLCPCB Part #
C2802372
Package
DFN-3(2x2)
Description
10.3A 18V 20V 29.2V 300W@10/1000us 50nA IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional DFN-3(2x2) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS