PTVS18VP1UP
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PTVS18VP1UP
JLCPCB Part #
C179454
Package
SOD-128
Description
18V 1nA 20.5A 21V 29.2V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOD-128 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS