PSMN165-200K518
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PSMN165-200K518
JLCPCB Part #
C3279793
Package
SO-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.33nF 140pF 16.5nC@10V 165mΩ@10V 2.9A 200V 3.5W 4V 70pF N-Channel SO-8 MOSFETs ROHS