NX3008NBKS,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
NX3008NBKS,115
JLCPCB Part #
C396098
Package
TSSOP-6(SOT-363)
Description
-55℃~+150℃ 1.1V 1.4Ω@4.5V 2 N-Channel 2.2pF 30V 350mA 445mW 50pF 6.5pF 680pC@4.5V N-Channel TSSOP-6(SOT-363) MOSFETs ROHS