BZX884S-B15YL
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX884S-B15YL
JLCPCB Part #
C3739349
Package
SOD-882
Description
1 Independent 14.7V~15.3V 15V 365mW 50nA@10.5V SOD-882 Zener Diodes ROHS