BZX84-C16,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-C16,215
JLCPCB Part #
C131660
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 15.3V~17.1V 16V 250mW 40Ω 50nA@11.2V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS