BZX84-B68,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B68,215
JLCPCB Part #
C550929
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 250mW 50nA@47.6V 66.6V~69.4V 68V 90Ω SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS