BZX84-B33,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B33,215
JLCPCB Part #
C454950
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 250mW 32.3V~33.7V 33V 35Ω 50nA@23.1V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS