BZX84-B27,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B27,215
JLCPCB Part #
C282543
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 250mW 26.5V~27.5V 27V 50nA@18.9V 80Ω SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS