BZX84-B15,235
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84-B15,235
JLCPCB Part #
C550909
Package
SOT-23(TO-236AB)
Description
1 Independent 10Ω 14.7V~15.3V 15V 250mW 50nA@10.5V SOT-23(TO-236AB) Zener Diodes ROHS