BZX79-C6V8,113
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-C6V8,113
JLCPCB Part #
C550876
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 500mW 6.4V~7.2V 6.8V SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS