BZX79-C12,143
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-C12,143
JLCPCB Part #
C550792
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 100nA@8V 11.4V~12.7V 12V 25Ω 500mW SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS