BZX79-B62,133
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-B62,133
JLCPCB Part #
C550763
Package
SOD27(DO-35)
Description
1 Independent 400mW 50nA@0.7V 60.8V~63.2V 62V 80Ω SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS