BZX79-B56,133
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-B56,133
JLCPCB Part #
C550755
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 200Ω 400mW 50nA@39.2V 54.9V~57.1V 56V ±2% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS