BZX79-B36,113
MFR.Part #
BZX79-B36,113
JLCPCB Part #
C550721
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 35.3V~36.7V 36V 400mW 50nA@25.2V 90Ω ±2% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS