BZX79-B16,113
MFR.Part #
BZX79-B16,113
JLCPCB Part #
C550692
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 10Ω 15.7V~16.3V 16V 500mW 50nA@0.7V SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS