BZX79-B10,143
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX79-B10,143
JLCPCB Part #
C550679
Package
SOD27(DO-35)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 10V 200nA@7V 20Ω 400mW 9.8V~10.2V ±2% SOD27(DO-35) Zener Diodes ROHS