BZX585-C6V8,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-C6V8,135
JLCPCB Part #
C550670
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 2uA@4V 300mW 6.46V~7.14V 6.8V 6Ω SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS