BZX585-C15,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-C15,135
JLCPCB Part #
C550633
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 14.25V~15.75V 15V 15Ω 300mW 50nA@10.5V SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS