BZX585-B36,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-B36,115
JLCPCB Part #
C550602
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 300mW 35.28V~36.72V 36V 50nA@25.2V 90Ω SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS