BZX585-B12,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-B12,115
JLCPCB Part #
C503447
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@8V 11.76V~12.24V 12V 2Ω 300mW SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS