BZX585-B11,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX585-B11,135
JLCPCB Part #
C550590
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 10.78V~11.22V 100nA@8V 10Ω 11V 300mW ±2% SOD-523(SC-79) Zener Diodes ROHS