BZX384-B15Z
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX384-B15Z
JLCPCB Part #
C550547
Description
1 Independent 14.7V~15.3V 15V 300mW 50nA@10.5V ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS