BZV90-C6V8,115
MFR.Part #
BZV90-C6V8,115
JLCPCB Part #
C550541
Package
SOT-223-4
Description
1 Independent 1.5W 15Ω 2uA@4V 6.4V~7.2V 6.8V ±5% SOT-223-4 Zener Diodes ROHS