BZV90-C27,115
MFR.Part #
BZV90-C27,115
JLCPCB Part #
C550519
Package
SOT-223-3
Description
1 Independent 1.5W 25V~28.9V 27V 50nA@18.9V 80Ω ±5% SOT-223-3 Zener Diodes ROHS