BZV55-C75,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C75,115
JLCPCB Part #
C550449
Package
SOD-80C
Description
1 Independent 255Ω 500mW 50nA@52.5V 70V~79V 75V SOD-80C Zener Diodes ROHS