BZV55-C6V8,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C6V8,115
JLCPCB Part #
C128833
Package
DO-213AC
Description
1 Independent 2uA@4V 400mW 6.4V~7.2V 6.8V 6Ω DO-213AC Zener Diodes ROHS