BZV55-C68,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C68,135
JLCPCB Part #
C550446
Package
SOD-80C
Description
1 Independent 240Ω 500mW 50nA@47.6V 64V~72V 68V ±5% SOD-80C Zener Diodes ROHS