BZV55-C62,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C62,135
JLCPCB Part #
C550444
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 500mW 50nA@0.7V 58V~66V 62V 80Ω ±5% SOD-80C Zener Diodes ROHS