BZV55-C5V6,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C5V6,115
JLCPCB Part #
C183271
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1uA@2V 40Ω 5.2V~6V 5.6V 500mW SOD-80C Zener Diodes ROHS