BZV55-C27,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C27,135
JLCPCB Part #
C550424
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 25Ω 27V 500mW 50nA@18.9V SOD-80C Zener Diodes ROHS