BZV55-C27,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-C27,115
JLCPCB Part #
C131658
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 27V 500mW 50nA@18.9V 80Ω SOD-80C Zener Diodes ROHS